מחיר הדלק היום 7.38 ש"ח

מחיר סולר 7.15 ש"ח

תחנה סולר בנזין 95 🔻
Ten באר שבע7.18 ש"ח7.24 ש"ח
סד"ש באר שבע צפון7.15 ש"ח7.38 ש"ח
סונול סונול מלי (נחל באר שבע)7.15 ש"ח7.38 ש"ח
תפוז תפוז באר שבע7.15 ש"ח7.38 ש"ח
פז מבואות באר שבע7.15 ש"ח7.38 ש"ח
פז איצטדיון באר שבע7.15 ש"ח7.38 ש"ח
דלק באר שבע פארק אופיר7.15 ש"ח7.38 ש"ח
דור-אלון באר שבע רכבת7.15 ש"ח7.38 ש"ח
תפוז תפוז באר שבע מרכז7.15 ש"ח7.38 ש"ח
דלק קאנטרי באר שבע7.15 ש"ח7.38 ש"ח
דלק תחנה מרכזית באר שבע7.15 ש"ח7.38 ש"ח
Ten באר שבע עמק שרה7.26 ש"ח7.49 ש"ח

מחירון חנות הדלק הזולות בישראל
לחודש יוני

השוואה בין 100 תחנות הדלק והסולר הזולות בישראל, כולל טן, מיקה, דור-אלון וסונול

מחיר לליטר בנזין\סולר

השוואת מחירי דלק בישראל

מחירון דלק וסולר אמיתיים

למה מחיר סולר במזומן נמוך?
איך מפיקים נפט מהאדמה?
מהן ההשפעות הסביבתיות של הפקת נפט?
כיצד מזוקק נפט גולמי למוצרים שמישים?
מהם השימושים הסופיים העיקריים של נפט, כגון תחבורה וייצור חשמל?
כיצד הביקוש העולמי לנפט משפיע על המחירים?
מהן המדינות המפיקות נפט הגדולות בעולם?
כיצד משפיע ההקשר הגיאופוליטי על הפקה וסחר בנפט?
כיצד שינויים במחירי הנפט משפיעים על הכלכלה העולמית?
איזה תפקיד ממלאות חברות הנפט בייצור והפצה של נפט?
כיצד מוסדר הובלת נפט, כמו דרך צינורות או ספינות מיכליות?
מהן המדינות הצורכות נפט הגדולות בעולם?
כיצד השימוש בנפט תורם לשינויי האקלים?
אילו חלופות לנפט מפותחות או בשימוש, כמו מקורות אנרגיה מתחדשים או כלי רכב חשמליים?
כיצד ייצור וצריכה של נפט קשורים לנושאים של ביטחון אנרגטי?
כיצד השפיעה התקדמות הטכנולוגיה על תעשיית הנפט?
איזה תפקיד ממלאים ארגונים בינלאומיים, כמו אופ"ק, בשוק הנפט העולמי?
כיצד תעשיית הנפט תורמת לסחר העולמי ולפיתוח כלכלי?
כיצד נפתרים מחלוקות על משאבי נפט, כגון באמצעות משא ומתן או סכסוך צבאי?
כיצד התנהגויות צרכנים, כמו הרגלי נהיגה, משפיעות על הביקוש לנפט?
מהן ההשלכות הכלכליות והחברתיות של התלות העולמית בנפט?
נפט מופק מהאדמה באמצעות מגוון טכניקות, כולל קידוח, שבירה הידראולית והשבת נפט משופרת. השיטה הספציפית בה נעשה שימוש תלויה בסוג מרבצי הנפט ובגיאולוגיה של האזור בו נמצא הנפט.
ההשפעות הסביבתיות של הפקת נפט עשויות להשתנות בהתאם לטכניקות הספציפיות בהן נעשה שימוש ומיקום מרבצי הנפט. כמה השפעות שליליות אפשריות כוללות זיהום אוויר ומים, הרס בתי גידול ושחרור גזי חממה.
נפט גולמי מזוקק למוצרים שמישים באמצעות תהליך הנקרא זיקוק. זה כולל הפרדת הפחמימנים השונים וחומרים אחרים הכלולים בנפט גולמי באמצעות סדרה של תגובות כימיות. המוצרים המתקבלים כוללים בנזין, סולר, נפט לחימום ומגוון מוצרים אחרים המשמשים לייצור פלסטיק, כימיקלים וחומרים אחרים.
השימושים הסופיים העיקריים של נפט כוללים תחבורה, ייצור חשמל וייצור של מגוון מוצרי תעשייה וצריכה. הנפט משמש גם כחומר מוצא לייצור כימיקלים ופלסטיק.
הביקוש העולמי לנפט משפיע על המחירים דרך העקרונות הבסיסיים של היצע וביקוש. כאשר הביקוש לנפט גבוה וההיצע מוגבל, המחירים נוטים לעלות. לעומת זאת, כאשר הביקוש נמוך וההיצע בשפע, המחירים נוטים לרדת.
כמה מהמדינות המפיקות נפט הגדולות בעולם כוללות את ערב הסעודית, רוסיה, ארצות הברית ועיראק.
להקשר הגיאופוליטי יכולה להיות השפעה משמעותית על ההפקה והסחר בנפט. למשל, חוסר יציבות פוליטית במדינה מייצרת נפט עלולה לשבש את הייצור ולהוביל לתנודות במחירים, בעוד שמתחים בין מדינות מפיקות נפט למדינות צורכות נפט עלולים להשפיע על זרימת הנפט ביניהן.
שינויים במחירי הנפט יכולים להשפיע על הכלכלה העולמית במספר דרכים. לדוגמה, עליית מחירי הנפט יכולה להוביל לעלויות הובלה גבוהות יותר, מה שיכול להשפיע על מחירי הסחורות והשירותים. בנוסף, שינויים במחירי הנפט יכולים להשפיע על הרווחיות של עסקים בתעשיית הנפט ולהשפיע על שווי ההשקעות בנכסים הקשורים לנפט.
לחברות הנפט יש תפקיד מרכזי בייצור והפצה של נפט. הם מחפשים ומפתחים מרבצי נפט, מפיקים נפט מהקרקע ומעבירים אותו לבתי זיקוק ומתקני עיבוד אחרים. חברות הנפט מוכרות גם את המוצרים המופקים מנפט גולמי.
הובלת הנפט מוסדרת על ידי שילוב של חוקים ותקנות לאומיים ובינלאומיים. תקנות אלה מכסות נושאים כמו בטיחות, הגנת הסביבה ומסחר.
כמה מהמדינות הצורכות נפט הגדולות בעולם כוללות את סין, ארצות הברית והודו.
השימוש בנפט תורם לשינויי האקלים באמצעות שחרור גזי חממה, כמו פחמן דו חמצני, כאשר הוא נשרף.
חלופות לנפט שנמצאות בפיתוח או בשימוש כוללות מקורות אנרגיה מתחדשים כמו אנרגיה סולארית ורוח, כמו גם כלי רכב חשמליים וטכנולוגיות אחרות המשתמשות בפחות נפט.
אבטחת אנרגיה מתייחסת לזמינות ומהימנות של מקורות אנרגיה. הפקה וצריכה של נפט יכולים להשפיע על ביטחון האנרגיה על ידי השפעה על זמינות הנפט ועל יכולתן של מדינות לגשת אליו.
להתקדמות הטכנולוגיה הייתה השפעה משמעותית על תעשיית הנפט, כולל פיתוח טכניקות מיצוי וזיקוק חדשות ושימוש בניתוח נתונים כדי לייעל את הפעילות.
ארגונים בינלאומיים כמו אופ"ק ממלאים תפקיד בשוק הנפט העולמי על ידי תיאום ייצור ויצוא נפט בין המדינות החברות.
תעשיית הנפט ממלאת תפקיד משמעותי בסחר העולמי ובפיתוח הכלכלי באמצעות יצוא הנפט והמוצרים המופקים ממנו. נפט הוא מקור הכנסה עיקרי למדינות רבות, והוא יכול גם לתרום לפיתוח תשתיות ופעילויות כלכליות אחרות
מחלוקות על משאבי נפט ניתנות לפתרון באמצעות מגוון אמצעים, כולל משא ומתן, בוררות וגישור. במקרים מסוימים, מחלוקות עשויות להיפתר גם באמצעות סכסוך צבאי.
התנהגויות צרכנים, כגון הרגלי נהיגה, יכולות להשפיע על הביקוש לנפט. לדוגמה, אם יותר אנשים ישתמשו בתחבורה ציבורית או יעברו לרכב חשמלי, הביקוש לנפט עשוי לרדת.
להסתמכות העולמית על נפט יש מגוון השלכות כלכליות וחברתיות. לדוגמה, הפקה וצריכה של נפט יכולים ליצור מקומות עבודה ולתרום לצמיחה כלכלית, אך יש לה גם השפעות שליליות על הסביבה ובריאות הציבור. ההסתמכות על נפט יכולה גם להפוך מדינות לפגיעות לתנודות מחירים וסיכונים גיאופוליטיים. קיים ויכוח מתמשך על האיזון בין היתרונות והעלויות של ההסתמכות העולמית על נפט, ועל ההיתכנות והרצוי של המעבר למקורות אנרגיה חלופיים.
ישראל לא שולטת במחירי הנפט. מחירי הנפט נקבעים על ידי מגוון גורמים, כולל היצע וביקוש, אירועים גיאופוליטיים ותנאים כלכליים. הפקה והפצה של נפט היא תעשייה גלובלית, עם הרבה מדינות וחברות מעורבות. לארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC), קבוצה של 13 מדינות מייצרות נפט, יש השפעה משמעותית על מחירי הנפט, אך הוא אינו הגורם היחיד שמשפיע על מחיר הנפט. גם מדינות גדולות אחרות המפיקות נפט, כמו רוסיה וארצות הברית, ממלאות תפקיד בקביעת מחיר הנפט.
רוסיה היא מדינה מרכזית לייצור נפט, ויש לה השפעה משמעותית על מחירי הנפט העולמיים. רוסיה היא יצואנית הנפט השנייה בגודלה בעולם, והיא חברה בארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC), המתאם את ייצור ויצוא הנפט בין המדינות החברות בה. תפקידה של רוסיה בשוק הנפט העולמי, יחד עם גורמים נוספים כמו ביקוש גלובלי לנפט ואירועים גיאופוליטיים, יכולים להשפיע על מחיר הנפט. עם זאת, חשוב לציין שמחיר הנפט נקבע על ידי משחק גומלין מורכב של גורמים רבים ושונים, ולאף מדינה או ארגון אחד אין שליטה מלאה עליו.
נפט הוא משאב רב ערך מכיוון שהוא משמש לייצור מגוון רחב של מוצרים, כולל בנזין, פלסטיק וכימיקלים. כתוצאה מכך, מדינות וחברות מתחרות על גישה למרבצי נפט ועל הזכות להפיק ולמכור נפט. במקרים מסוימים, תחרות זו עלולה להוביל לעימות, שכן צדדים שונים מתחרים על השליטה במשאבי הנפט. מתחים גיאופוליטיים ואינטרסים כלכליים יכולים לשחק תפקיד גם בסכסוכים על נפט. לדוגמה, מדינה עשויה לרצות לשלוט בגישה לנפט כדי להבטיח את אספקת האנרגיה שלה או להשפיע על מדינות אחרות הנשענות על יצוא הנפט שלה. במקרים מסוימים, סכסוכים על נפט יכולים להיות קשורים למחלוקות פוליטיות או אידיאולוגיות רחבות יותר. חשוב לציין שנפט אינו הגורם היחיד שיכול להוביל לעימות. ישנם גורמים רבים אחרים שיכולים לתרום לסכסוך, כולל סכסוכים טריטוריאליים, הבדלים דתיים או תרבותיים ומערכות פוליטיות שונות.
נפט הוא דלק מאובנים המורכב מתערובת מורכבת של פחמימנים, שהם מולקולות המורכבות מאטומי מימן ופחמן. נפט נוצר במשך מיליוני שנים משאריות של צמחים ובעלי חיים שחיו באוקיינוסים ובאגמים של כדור הארץ. כאשר אורגניזמים אלו מתו, גופם שקע לקרקעית המים וכוסה בשכבות של משקעים. עם הזמן, חום ולחץ הפכו את שאריות האורגניזמים הללו לנפט. נפט נמצא בדרך כלל במאגרים תת-קרקעיים, לרוב בצורה של נפט גולמי, שהוא נוזל סמיך, שחור וצמיג. נפט גולמי מורכב מתערובת של פחמימנים, כמו גם כמויות קטנות של חומרים אחרים כמו גופרית וחנקן. על מנת לשמש כדלק או כחומר גלם לייצור מוצרים אחרים, יש לזכך נפט גולמי, הכולל הפרדת הפחמימנים השונים וחומרים נוספים שהוא מכיל.
בנזין ודיזל הם שני סוגים שונים של דלק המשמשים בדרך כלל להנעת כלי רכב, כולל מכוניות, משאיות ואוטובוסים. בנזין הוא דלק מאובנים אשר מזוקק מנפט גולמי. זהו נוזל דליק חסר צבע בעל ריח חזק ומובחן. בנזין משמש לדלק ברוב מנועי הבעירה הפנימית, כולל אלו שנמצאים ברוב המכוניות. יש לו דירוג אוקטן גבוה יחסית והוא משמש בדרך כלל במנועי הצתה, המשתמשים במצתים כדי להצית את הדלק. סולר, לעומת זאת, הוא סוג של דלק שעשוי מאותו נפט גולמי כמו בנזין, אך הוא מעובד בצורה שונה במהלך תהליך הזיקוק. סולר הוא דלק כבד וצפוף יותר מבנזין ובעל תכולת אנרגיה גבוהה יותר. הוא משמש בדרך כלל במנועי הצתה בדחיסה, המשתמשים בחום של אוויר דחוס כדי להצית את הדלק. מנועי סולר הם בדרך כלל יעילים יותר ממנועי בנזין והם נמצאים בשימוש נפוץ בכלי רכב גדולים יותר, כגון משאיות ואוטובוסים, כמו גם כמה כלי רכב קטנים יותר, כגון מכוניות ורכבי שטח. ישנם כמה הבדלים עיקריים בין בנזין לסולר: הרכב: בנזין וסולר עשויים משברים שונים של נפט גולמי ובעלי הרכבים כימיים שונים. הצתה: בנזין נדלק על ידי ניצוץ ממצת, בעוד סולר נדלק על ידי חום האוויר הדחוס. יעילות דלק: מנועי סולר הם בדרך כלל חסכוניים יותר בדלק מאשר מנועי בנזין. פליטות: מנועי סולר פולטים פחות גזי חממה מאשר מנועי בנזין, אך הם נוטים לייצר יותר חומר חלקיקי ותחמוצות חנקן, שעלולות להזיק לאיכות האוויר. עלות: העלות של בנזין וסולר יכולה להשתנות בהתאם למגוון גורמים, כגון מיקום, ביקוש ומסים. באופן כללי, סולר בדרך כלל יקר יותר מבנזין.
בדרך כלל לא מומלץ להשתמש בסוג הדלק הלא נכון ברכב. שימוש בסוג הדלק הלא נכון עלול לגרום לבעיות במנוע ולפגוע בו. אם הכנסתם בטעות את סוג הדלק הלא נכון לרכב שלכם, כדאי לנסות להסיר אותו בהקדם האפשרי. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לנקז את מערכת הדלק על ידי מכונאי מקצועי. זה יסיר את הדלק השגוי וימנע ממנו לגרום נזק נוסף. אם אינך מצליח לרוקן את מערכת הדלק, עליך לנסות לנהוג ברכב עד שייגמר לו הדלק. זה יאפשר למנוע לשרוף כמה שיותר מהדלק השגוי, ולצמצם את הסיכויים לנזק. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שנסיעה ברכב עם סוג דלק לא נכון עלולה לגרום לבעיות במנוע, כגון תקלות, עצירות וביצועים מופחתים. חשוב להשתמש תמיד בסוג הדלק המתאים לרכב שלך. בדוק את המדריך למשתמש או את מכסה מילוי הדלק כדי לקבוע את סוג הדלק הנכון לרכב שלך. שימוש בסוג דלק לא נכון עלול לגרום לנזק חמור למנוע ועלול לבטל את אחריות היצרן.
ישנם אלפי קילומטרים של צינורות נפט, המשמשים להובלת נפט משדות ובתי זיקוק למתקני אחסון ומרכזי הפצה. צינורות אלו יכולים להשתנות בגודלם ומשמשים להובלת נפט למרחקים ארוכים וכן להפצתו ללקוחות מקומיים. צינורות נפט עשויים בדרך כלל מפלדה והם קבורים מתחת לאדמה. הם משמשים לחיבור שדות נפט ובתי זיקוק למתקני אחסון ומרכזי הפצה, ומשם ללקוחות מסחריים, תעשייתיים ומגורים. בנוסף לצינורות, ניתן להעביר נפט גם באמצעות ספינות מיכליות, משאיות מכליות וקרונות רכבת. שיטות אלה משמשות בדרך כלל להובלת נפט למרחקים ארוכים יותר או לאזורים שבהם לא קיימים צינורות. בסך הכל, סביר להניח שישנם אלפי קילומטרים רבים של צינורות המשמשים להובלת נפט ברחבי העולם. עם זאת, קשה לספק מספר מדויק בשל מורכבות תשתית הנפט העולמית והשיטות השונות המשמשות להובלת נפט.
מגזר התחבורה הוא הצרכן הגדול ביותר של נפט בעולם. נפט משמש לדלק של מגוון כלי רכב, כולל מכוניות, משאיות, אוטובוסים, מטוסים וספינות. בשנת 2019, מגזר התחבורה היווה למעלה מ-65% מצריכת הנפט העולמית. תעשיות מרכזיות אחרות הצורכות כמויות גדולות של נפט כוללות את התעשייה הכימית והפטרוכימית, המגזר התעשייתי ומגזר ייצור החשמל. תעשיות אלו משתמשות בנפט כחומר מוצא לייצור מגוון רחב של מוצרים, כולל פלסטיק, דשנים וכימיקלים אחרים, וכן לייצור חשמל. בסך הכל, נפט הוא משאב חיוני ונפוץ הממלא תפקיד מרכזי בתעשיות ומגזרים רבים. הוא משמש להנעת תחבורה, לספק אנרגיה לתעשייה ולמשקי בית, ומהווה מרכיב מרכזי בייצור מוצרים רבים. עם זאת, להסתמכות על נפט כמקור אנרגיה ראשוני יש עלויות סביבתיות וכלכליות משמעותיות, ויש מאמץ מתמשך לעבור למקורות אנרגיה ברי קיימא ומתחדשים יותר.
נפט, נשמת החיים של עולמנו מקור הכוח וההתקדמות שלנו אבל באיזה מחיר?
ממעמקי האדמה קודחים אותו מעודן ומועבר בזהירות אבל הנזק לכוכב שלנו ברור אוויר ומים מזוהמים, נופים מצולקים
ובכל זאת איננו יכולים להתרחק מהמשאב החיוני והסופי הזה אנחנו מכורים, אכולים מהצורך שלנו התעלמות מסימני האזהרה, הסדקים במשטח
אבל כדור הארץ לא יכול לעמוד בנטל הזה לנצח ההשלכות של המעשים שלנו מתקרבות עולם על סף אסון אבל עדיין לא מאוחר להפוך את הגל
אנחנו חייבים למצוא דרך טובה יותר להשתמש בשמן מבלי לגרום נזק נוסף למצוא איזון, דרך לעתיד עולם המופעל על ידי אנרגיה מתחדשת
רוח ושמש, מים ואדמה המפתחות למחר בהיר ונקי יותר הגיע הזמן לעשות את השינוי להשאיר מורשת שאנחנו יכולים להיות גאים בה
אז הבה נתחייב לעשות את חלקנו להשתמש בשמן בחוכמה, להביט אל הכוכבים לבנות עולם בר קיימא לעצמנו ולמען הדורות הבאים.